Pre, Jan 28, 2022
Banner Top
Banner Top
Gjashtë të vdekur dhe 137 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjashtë pacientë me Covid-19 kanë  ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Instituti i Shëndetit Publik atje ka regjistruar edhe 137 pacientë të shëruar nga ky virus.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut arrin shifrën prej 10.123, numri i të shëruarve arrin në 5.564 ndërsa i pacientëve që kanë humbur betejën me Covid-19 është 466. Për momentin numri i rasteve aktive është 4.183, raporton Alsat-M.

Arkiva

Kategoritë