Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
633 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 633.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.158, ndërkaq, nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,126 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 356 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.818.098 doza të vaksinës.

Deri më sot 818.561 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 98.717 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. 

Arkiva

Kategoritë