Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
32 të infektuar nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

32 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate dolën pas testimit të 1 mijë e 5 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar 81 persona dhe janë vaksinuar 350 të tjerë.

Brenda një dite nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19.

Numri i rasteve aktive është 748. /familjajone

Arkiva

Kategoritë