Die, Jan 23, 2022
Banner Top
Banner Top
1,444 raste me Covid në 24 orë në Itali, shënohet vetëm një viktimë

Italia vijon të shënojë shifra të larta për shkak të koronavirusit.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 1,444 të infektuar dhe 1 viktimë. Deri më tani numri ttal i viktimave ka arritur në 35,473.

Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 266,853. Në 24 orë u kryen 99.108 tamponë, teksa në total janë kryer 8.509.618.

Arkiva

Kategoritë