Hën, Maj 29, 2023
Banner Top
Banner Top
Shqipëria ndihmon sërish Italinë, nisen edhe 60 infermierë

Pas grupit të parë prej 30 mjekësh dhe infermierësh, Shqipëria ka nisur edhe një grup të dytë në drejtim të Italisë për të ndihmuar në vendin fqinj në luftën ndaj koronavirusit.

Mësohet se edhe 60 infermierë shqiptarë do të nisen drejt Italisë. Stafi i infermierëve do të mbërrijë sot në Itali dhe pas një trajnimi disa ditor do të hyjë në sistem, shkruan A2 CNN.

Në ditët e fundit, Italia ka regjistruar një rënie të numrit të të prekurve dhe personave që kanë ndërruar jetë, por sërish situata ende nuk është normalizuar.

Youtube

Arkiva

Kategoritë