Pre, Maj 20, 2022
Banner Top
Banner Top
Nga 1.028 testime, 51 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

16 Mars 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

 ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 310 doza të vaksinës kundër COVID-19.

 ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

 1.818.408 doza të vaksinës.

 ℹ Deri më sot 818.715 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

 ℹ Deri më sot janë dhënë 98.799 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

 ℹ Nga 1.028 testime, 51 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. 

 ℹ Sot janë shëruar 49 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.207.

 ℹ Në total numri i rasteve aktive është 634.

 ➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: 

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Arkiva

Kategoritë