Mar, Jan 25, 2022
Banner Top
Banner Top
11,909 raste aktive me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës (IKSHPK) bën të ditur se 11,909 raste janë aktive me Covid-19.

Numri total i rasteve pozitive është 81.392 raste nga 379.904 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.752 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 67.731 raste.

Arkiva

Kategoritë