Sht, Kor 20, 2024
Banner Top
Banner Top

Përbërësit:

100 gr majdanoz i freskët
150 gr kopër
1/2 dl vaj
1 lugë miell
2/3 gotë kos
2 vezë
Pak lëng limoni
Erëza organike.

Përgatitja:

Lajini mirë dhe griini imët majdanozin dhe koprën, më pas kaurdisni në vaj, dhe shtoni erëza bio.

Shtoni miellin, skuqeni edhe atë, më pas hidhni ujë të nxehtë dhe ziejini për 15 minuta.

Në fund supës i shtoni të verdhat e vezëve të rrahura me kos.

Në fund shtojmë pak lëng limoni dhe e servirim pjatën të nxehtë.

Këshillë: Kujdes sa ujë shtoni, lëngu nuk duhet të jetë as shumë i trashë dhe as shumë i hollë.

Youtube

Arkiva

Kategoritë