Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
COVID-19: Gjashtë raste të reja në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka informuar se 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, nga 797 testime.

Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit janë dhënë 48 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Ndërsa, numri i rasteve aktive është 390, si dhe janë shëruar janë shëruar 19 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.616.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Arkiva

Kategoritë