Enj, Jan 21, 2021
Banner Top
Banner Top
Vdes si pasojë e COVID-19 babai i ish Ministrit të Arsimit

Si pasojë e COVID-19, ka ndërruar jetë babai i ish Ministrit të Arsimit, Shyqyri Bytyqi.

Lajmin e ka bërë të ditur Bytyqi përmes një njoftimi në Facebook.

 “Sot në ora 9:10 vdiq baba i jonë, Qerim Bytyqi, në moshën 82 vjeçare. Pas një sëmundje të shkurtër dhe me pas i shoqëruar edhe me COVID-in ai nuk arriti te ja dal”.

“Ju njoftojmë se varrimi i babës tonë bëhet në varrezat e fshatit Arllat lagjja Bytyq, në ora 17:00. Për shkak të Pandemisë (COVID 19), jemi të detyruar që varrimin ta bëjmë vetëm me prezencën e rrethit të ngushtë familjar”./FamiljaJone

Arkiva

Kategoritë