Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Vransira dhe diell gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale diellore.

Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Arkiva

Kategoritë