Mër, Jan 26, 2022
Banner Top
Banner Top
Vjen në jetë fëmija i parë për vitin 2022 në Gjinekologji të QKUK-së

Vetëm një minutë pas orës 00:00, ka ardhur në jetë fëmija nga nëna H.Sh. e cila ka lindur fëmijën e parë me operacion cezarian, shkruan Gazeta Shneta.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Dr. Jakup Ismajli.

Ai ka thënë se foshnja mashkull ka ardhur në jetë me peshë 3180g, dhe nëna janë në gjendje të mirë shëndetësore. /Gazeta Shneta/

Arkiva

Kategoritë