Pre, Maj 20, 2022
Banner Top
Banner Top
Sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

IHK njofton se riga shiu parashihen në disa pjesë të relievit malor, kryesisht në anën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-27 gradë Celsius. Indeksi UV mbetet i lartë.

Arkiva

Kategoritë