Mër, Nën 29, 2023
Banner Top
Banner Top
Sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të hënën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu në viset e ulëta.

Sipas IHMK-së, në viset e larta pritet të ketë reshje bore, ndërsa reshjet do ta përfshijnë gjithë territorin e Kosovës.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 deri në 2 gradë, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 5 dhe 8 gradë.

Youtube

Arkiva

Kategoritë