Sht, Mar 30, 2024
Banner Top
Banner Top
Si të përgatisim salcë për sallatat?

Përbërësit:

2 kupa vaj ulliri

1 qepe te njome te prere

2 thelpinj hudhra te grira

4 luge te medha salce soje

1 kupe leng portokalli

2-3 cope domate te thare

1 kupe kos shtepie

2 luge lekure portokalli

¼ kupe leng limoni

2 luge te medha mustarde

1 luge te madhe nenexhik te fresket ose mente

2 luge te medha fasule te kuqe te zierakripe, piper, sipas deshires

Përgatitja

Perzieni te gjithe perberesit ne nje blender dhe vendoseni ne nje shishe per ta ruajtur ne frigorifer gjate gjithe javes. Kjo salce eshte e shijshme, e ushqyeshme, dhe shkon me pothuaj cdo lloj zarzavati.

Youtube

Arkiva

Kategoritë