Sht, Dhj 4, 2021
Banner Top
Banner Top
Shtatë të infektuar dhe një i vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 dhe shtatë të tjerë janë infektuar nga ky virus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate dolën pas testimit të 1 mijë e 324 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu theksohet se janë shëruar 26 persona nga COVID-19 dhe 1 mijë e 748 të tjerë janë vaksinuar. /familjajone

Arkiva

Kategoritë