Enj, Nën 30, 2023
Banner Top
Banner Top
Shtatë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Shtatë persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa nuk është raportuar për të vdekur me COVID-19.

Në raportin 24 orësh të Ministrisë së Shëndetësisë gjithashtu bëhet e ditur se gjashtë qytetarë janë shëruar nga infeksioni SARS-CoV-2.

Ndërsa të raportuar janë dhe nëntë qytetarë të hospitalizuar sipas njoftimit të IKSHPK-së.

Aktualisht në nivel vendi janë 95 raste aktive me COVID-19. 

Youtube

Arkiva

Kategoritë