Mar, Maj 23, 2023
Banner Top
Banner Top
Rritet sërish numri i viktimave në Itali nga koronavirusi

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 20465, që do të thotë janë 566 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 3153 duke e çuar në 159516 numrin total të të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 35435 dhe 3260 janë në gjendje kritike, sipas worldmeters

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 117400.

Numri i viktimave është rritur me 135 më shumë teksa numri i të infektuarve të rinj ka rënë me 939.

Youtube

Arkiva

Kategoritë