Enj, Kor 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Rritet frikshëm numri i viktimave në Britani

Britani ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit në lidhje me Koronavirusin. Zyrtarët kanë konfirmuar që ka qenë dita më e zezë në ishull me 563 vdekje në ditën e fundit.

Numri total i vdekjeve ka shkuar në 2352, ndërsa të infektuar janë 29474.

59 % e personave që kanë ndërruar jetë janë meshkuj dhe 41% janë femra.

Ditën e djeshme u shënuan 381 viktima që ishte edhe shifra më e lartë deri ditën e djeshme.

Youtube

Arkiva

Kategoritë