Pre, Maj 20, 2022
Banner Top
Banner Top
Receta e ëmbëlsirës për ata që kanë diabet

Përbërësit:

Çokollatë e errët

Koha e përgatitjes: 10 minuta (plus koha e ftohjes), koha gatimi: 0 minuta

1 avokado të madhe e të pjekur

3 lugë jo-sheqer shtohet mjedër ose bllokim i zi butë

2 lugë pa pluhur kakao jo të ëmbël

½ lugë çaji ekstrakt i pastër vanilje

¼ lugë çaji plus ⅛ lugë çaji kripë deti

¼ lugë çaji uthull të verës së kuqe të përzier me mjedër ose uthull balsami të moshës

Udhëzime

1. Vendosni avokado, pluhur kakao, ekstrakt vanilje, kripë dhe uthull në tasin e një mikseri elektrik. Përzierje e lehtë rreth 2 minuta.

2. Transferoni pudingun në enët e vogla ëmbëlsirë.

Receta ribotohet me lejen e “The All-Natural Diabetes Cookbook, botimi i dytë”, nga Jackie Neëgent, botuar nga Shoqata Amerikane e Diabetit.

Arkiva

Kategoritë