Mër, Jan 26, 2022
Banner Top
Banner Top
Policia jep detaje për sulmin me armë në Gllogjan

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ka dhënë detaje në lidhje me sulmin me armë që ndodhi mbrëmjen e sontme në drejtim të një autobusi, ku mbetën të vdekur tre persona (shoferi i autobusit dhe dy nxënës) dhe një i plagosur (nxënës).

“Rreth orës 19:00, policia është njoftuar se ka të shtëna në një autobus në Gllogjan. Një person ka vdekur në vend të ngjarjes.

3 persona janë dërguar në spital, dy prej të cilëve kanë vdekë, ndërsa një tjetër, sipas mjekut kujdëstar është jashtë rreezikut për jetë.

Të gjitha njësitët relevantë janë në vend të ngjarjes. Ende është herët të flitet për arsyet që ka ardhur deri të ky sulm”, thuhet në reagim.

Arkiva

Kategoritë