Hën, Dhj 6, 2021
Banner Top
Banner Top
Pesë të infektuar dhe 22 të shëruar nga COVID-19

Pesë persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus dhe 22 të tjerë janë shëruar nga kjo sëmundje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate dolën pas testimit të 1 mijëe 474 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se nuk ka vdekur asnjë person nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit dhe 2 mijë e 800 të tjerë janë vaksinuar. /familjajone

Arkiva

Kategoritë