Die, Jan 23, 2022
Banner Top
Banner Top
Nusja rrihet rëndë nga vjehrra dhe kunata në Lipjan, përfundon në spital

Një rast i rëndë është raportuar në polici nga qyteti i Lipjanit, me ç’rast vjehrra dhe kunata kanë rrahur rëndë nusen e shtëpisë, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Viktima ka kërkuar ndihmë në spital, ndërsa është hapur rasti në polici për vjehrrën dhe kunatën dhe shkon në procedurë të rregullt në prokurori.

“Viktima femër kosovare ka kërkuar ndihmë mjekësor, pasi që sipas saj është sulmuar fizikisht nga vjehrra dhe kunata e saj të dyshuara kosovare”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Arkiva

Kategoritë