Mar, Jan 25, 2022
Banner Top
Banner Top
Numër i madh i të infektuarve me koronavirus gjatë 24 orëve të Kosovë

730 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus dhe 512 të tjerë janë shëruar nga kjo sëmundje gjatë 24 orëve në Kosovë.

Këto rezultate u arritën pas testimit të 3 mijë e 317 mostrave me metodën RT-PCR.

Ky numër i të infektuarve është njëkohësisht më i larti që prej fillimit të pandemisë. /familjajone

Arkiva

Kategoritë