Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Një i vdekur nga coronavirusi dhe 61 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 1.257 testime, 61 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 241 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.498.

Në total numri i rasteve aktive është 1.696.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 688 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.813.440 doza të vaksinës.

Deri më sot 816.179 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 97.546 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Arkiva

Kategoritë