Mër, Dhj 8, 2021
Banner Top
Banner Top
Një i vdekur dhe shtatë të infektuar nga COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Një person ka vdekur si pasojë e COVID-19  dhe shtatë të tjerë janë infektuar nga ky virus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate dalin pas testimit të 1 mijë e 725 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu theksohet se janë shëruar 13 persona nga COVID-19 dhe 2 mijë e 560 të tjerë janë vaksinuar. /familjajone

Arkiva

Kategoritë