Pre, Maj 20, 2022
Banner Top
Banner Top
Një i vdekur dhe 14 raste te reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 670 testime, 14 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

MSH njofton se sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.675.

Në total numri i rasteve aktive është 350.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 252 doza të vaksinës kundër COVID-1.

Arkiva

Kategoritë