Sht, Sht 25, 2021
Banner Top
Banner Top
Nisen për në Kosovë të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Kroaci

Pas dy dite qëndrimi dhe trajtimi në Kroaci, qytetarët e Kosovës që nuk kanë pësuar lëndime të rënda fizike nga aksidenti tragjik që ndodhi të dielën, janë nisur për në Kosovë.

Mediat kroate kanë publikuar pamje nga nisja e tyre për në Kosovë, rrugëtim të cilin e kishin nisur ditë më parë nga Gjermania.

Njëri prej të mbijetuarve nga aksidenti tragjik i së dielës në Kroaci, është deklaruar pak para nisjes për në Kosovë.

Ai ka falënderuar Qeverinë e Kroacisë për ndihmën dhe mbështetjen e ofruar për të gjithë të prekurit nga kjo tragjedi.

”Unë veç dua ta falënderoj Qeverinë e Kroacisë për çdo gjë që ka bërë për ne”, deklaroi mërgimtari.

Gjatë ditës së sotme, ministri i Brendshëm i vendit, Xhelal Sveçla ka deklaruar se udhëtarët të cilët kanë shpëtuar nga ky aksident që ndodhi mëngjesin e së dielës do të kthehen në Kosovë me transport të linjës ajrore, të martën pas orës 22:00.

Arkiva

Kategoritë