Mar, Maj 11, 2021
Banner Top
Banner Top
Nëntë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Nëntë persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (80, 79, 66 vjeç), Ferizaj 1 rast (80 vjeç), Gjakovë 1 rast (65 vjeç), Lipjan 1 rast (81 vjeç), Rahovec 1 rast (48 vjeç), Shtime 1 rast (81 vjeç), Vushtrri 1 rast (58 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 97.467 raste nga 471.004 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.976 raste të vdekjes. /familjajone

Arkiva

Kategoritë