Mër, Jan 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Në Shqipëri pesë viktima dhe 5639 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5639 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 547 qytetarë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 5 persona të prekur me Covid-19, ndërsa 298 janë shëruar.

Aktualisht, në spitalet COVID po marrin trajtim 90 pacientë.

Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë- 239. Janë 5.506 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 5 humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetare nga Gramshi 64-vjeçe, një qytetar nga Elbasani 76-vjeç, një qytetar nga Durrësi 78-vjeç, një qytetar nga Tirana 86-vjeç, një qytetar nga Lushnja 88-vjeç.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë regjistruar 208.899 raste, prej tyre 200.181 janë shëruar, 5.506 janë aktive, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 3.212 pacientë.

Arkiva

Kategoritë