Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
Moti sot, vranët dhe reshje të kohëpaskohshme të borës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të kohëpaskohshme të borës, kryesisht ditën e enjte.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s. 

Arkiva

Kategoritë