Pre, Maj 20, 2022
Banner Top
Banner Top
Mot i vranët dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të ketë mot të vranët dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s.

Arkiva

Kategoritë