Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
Mot i qëndrueshëm, nga sot rritje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur së java e fundit e stinës së dimrit do të vijoj me kushte më të qëndrueshme meteorologjike.

Nga dita e mërkurë, vende-vende parashihen reshje. Temperaturat pos ditës së hënë do të shënojnë rritje, sidomos të atyre maksimaleve.

Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Minimalet gjatë javës do të lëvizin ndërmjet -7 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-15 gradë Celsius.

Arkiva

Kategoritë