Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
Mot i kthjelltë dhe i ngrohtë

Mot i kthjelltë dhe i ngrohtë do të na shoqëroj edhe ditën e stome. Temperaturat sot do të sillen nga -1 deri në 18 gradë celsius.

Edhe në ditët e para të javës së ardhshme moti mbetet i ngrohtë, mirëpo me vranësira kalimtare dhe zhvillime të vranësirave lokale.

Ditën e hënë pasdite shkurtimisht priten edhe kushte për riga lokale shiu. Më shumë të reshura parashihen në pjesën e dytë të javës, kryesisht të shiut.

Gjatë javës së ardhshme temperaturat me tendencë të rritjes, minimalet luhaten nga -1C deri 5C, e maksimalet luhaten ndërmjet 16C e 18C, por lokalisht mund të arrijë edhe vlera prej 20C. 

Arkiva

Kategoritë