Hën, Nën 29, 2021
Banner Top
Banner Top
Mbi dy mijë raste aktive me COVID-19

Situata me pandeminë COVID-19 javëve të fundit ka arritur të normalizohet në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se katër persona kanë vdekur në 24 orët e fundit, si pasojë e COVID-19, dhe janë konfirmuar vetmë 56 raste të reja.

Numri i rasteve aktive është 2,330.

Krahas kësaj numri i qytetarëve që janë vaksinuar me dozën e dytë janë 551,601 persona. Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë administruar 1,357.810 doza të vaksinave.

Arkiva

Kategoritë