Mër, Jan 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Mbahet një minut heshtje para IKShPK-së për nder të veprimtarisë së prof. dr. Selvete Krasniqit

Sot, para objektit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, është mbajtur një minut heshtje për nder të jetës dhe veprës së ish-zëvendës drejtoreshës së IKShPK-së, Selvete Krasniqit.

Në postimin e IKShKP-së në Facebook gjithashtu thuhet se kontributi i të ndjerës do të mbetet i paharuar

Krasniqi u nda nga jeta gjatë ditës së djeshme.

Postimi i plotë nga IKShPK:

Me një minutë heshtje u nderua  jeta dhe vepra e Prof. Dr. Selvete Krasniqi!

Kujtimi dhe respekti për veprën dhe kontributin e saj të jashtëzakonshëm në shëndetësinë publike mbetet i pa harruar!

Lavdi!

Stafi IKSHPK

Arkiva

Kategoritë