Sht, Sht 23, 2023
Banner Top
Banner Top
Koronavirusi, dy pacientë në Infektive në gjendje të rëndë

Klinika Infektive njofton se në këtë klinikë janë të shtrirë 11 persona me koronavirus.

“Në klinikën Infektive, sot me 14.05.2020, janë të shtrirë 11 raste me Covid-19.

Gjendja e pacientëve të sëmurë me Covid -19 është si vijon:

7 raste janë në gjendje stabile, 4 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive prej të cilëve 2 pacientë janë në gjendje më të rënduar dhe janë duke u trajtuar në Mjekimin Intensiv”, shkruhet në njoftim.

Youtube

Arkiva

Kategoritë