Enj, Gus 18, 2022
Banner Top
Banner Top
Këto dy pije ju ndihmojnë të flini të qetë dhe shpejt

Të jesh i mërzitur sepse je shtrirë dhe nuk po mund të biesh në gjumë është gjëja më e keqe. Kur flemë pak dhe keq, ndihemi të lodhur, të irrituar dhe pa energjinë e duhur për të përballuar ditën. Ekspertët rekomandojnë që të rriturit e moshës 18-60 vjeçare duhet të flenë të paktën 7-9 orë çdo natë. Por të flesh 7 orë të plota çdo natë nuk është gjithmonë e lehtë.

Për fat të mirë, ka pije të cilat nxisin gjumin dhe mund që ju ndihmojnë të flini më të qetë.

Këto janë dy pijet që përmirësojnë gjumin tuaj gjatë natës:

Çaji i mentës: Lehtëson dhimbjet e stomakut, për shkak të vetive të tij anti-inflamatore. Duke çliruar muskujt, mentja gjithashtu zvogëlon intensitetin e tyre, duke i lejuar trupit të pushojë siç duhet. 

Qumësht kokosi: Përmban magnez dhe kalium, 2 minerale që janë të afta të relaksojnë muskujt e të sigurojnë gjumë të mirë.  Përveç kësaj, zvogëlon presionin e gjakut dhe ënjtjen në veshka. Falë sasisë së madhe të elektroliteve natyrore, ky qumësht ndihmon trupin të ekuilibrohet dhe të relaksohet.

 /Living/

Youtube

Arkiva

Kategoritë