Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
Këshillat që ju ndihmojnë të mbani kuzhinën tuaj me erë të mahnitshme

Me vendet e pista dhe erën e gatimi që mbetet përreth, kuzhina është një nga dhomat që bëhet e pa pastër menjëherë.

Por një eksperte pastrimi ka zbuluar tre mënyra të thjeshta që do të heqin menjëherë të gjitha aromat e pakëndshme të shkaktuara nga lavamanët e pistë të kuzhinës dhe bakteret e këqija.

E vetëquajtur “Mbretëresha e hileve në shtëpi”, Carolina McCauley di një ose dy gjëra rreth pastrimit dhe hilet e saj të zgjuara i kanë grumbulluar asaj një bazë të dukshme fansash prej mbi 1.7 milionë ndjekësish në Instagram dhe më shumë se 14 milionë pëlqime në TikTok.

Truqet e Aussie bëhen gjithmonë virale, me një video të tillë që zbulon hapa të thjeshtë që do të sigurojnë që kuzhina juaj të ketë erë të mrekullueshme. Sipas saj, gjëja e parë që duhet të bëni është të hapni kanalet tuaja – kjo mund të bëhet me një thikë gjalpi – dhe të pastroni mbetjet e ushqimit dhe vajrave të mbërthyer në sipërfaqe.

Guruja ndau gjithashtu një recetë për një sprej, i cili premtoi se do të vriste bakteret. “Në një shishe përdorni alkool + sapun enësh dhe ujë”, udhëzoi Carolina, duke krijuar një ilaç magjik të kaltër. Në video, nëna australiane tregoi gjithashtu se sa efektive ishte zgjidhja e bërë në shtëpi duke përdorur disa për ta bërë pjesën e sipërme të sobës aq të mirë sa të re.


Përveç një spreji të lehtë për të vrarë bakteret, Carolina më pas vazhdoi të jepte një udhëzies për të bërë ujë aromatik që, këmbënguli ajo, do të mbushte kuzhinën tuaj me një aromë të freskët dhe të këndshme. Për këtë, tregoi videoja, thjesht zieni disa feta agrume me vanilje dhe uthull në një tenxhere me ujë me madhësi mesatare.

Pasi të jetë bërë, përbërja sekrete duhet të largohet nga zona me një aromë të këndshme. Shikuesit, disa prej të cilëve po etiketonin miqtë e tyre, iu drejtuan komenteve për të falënderuar Carolinen dhe për të ndarë mendimet e tyre. 

Arkiva

Kategoritë