Hën, Dhj 6, 2021
Banner Top
Banner Top
Grabitje në një dyqan në Prishtinë, arrestohet një person

Rreth orës 04:00, ka ndodhur një vjedhje në një dyqan, në rrugën “Agim Ramadani”, në Prishtinë.

Personi i dyshuar është arrestuar nga ana e zyrtarëve të stacionit policor Qendra, në vendin e ngjarjes, derisa ka qenë në konfrontim fizik me zyrtarin e sigurimit (të një kompanie private) .

Personit të dyshuar A.G. mashkull, 36 vjeç, shtetas i Republikës së Turqisë, i janë gjetur dhe sekuestruar:

– stoli ari dhe bizhuteri,

– një thikë

– një kaçavidë etj.

Personi i dyshuar me vendim prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje, përderisa hetuesit po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastin, transmeton Telegrafi.

Arkiva

Kategoritë