Mër, Jan 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Gjashtë të vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve në Kosovë

Gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (85, 81 vjeç), Istog 1 rast (80 vjeç), Prizren 1 rast (78 vjeç), Podujevë 1 rast (46 vjeç), Rahovec 1 rast (75 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 72.500 raste nga 325.707 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.640 raste të vdekjes.

Arkiva

Kategoritë