Enj, Maj 25, 2023
Banner Top
Banner Top
Peja futet në karantinë

Qyteti i Pejës sonte është futur në karantinë.

Kështu u bë e ditur nga Drejtoria e Shëndetësisë në këtë qytet, duke thënë se tani po hyjnë në një fazë më sfiduese të koronavirusit.

Njoftimi i plotë:

Të dashur  qytetarë të Pejës,

Peja shpallet qytet KARANTINE  ç’ka nënkupton se po hyjmë  në një fazë edhe më sfiduese dhe më të vështire në raport me Covid-19 duke ndryshuar rezultati i të  infektuarve në komunën tonë me dy te infektuar.

Ju bëjmë  thirrje për qetësi dhe për maturi në menyrë që mjekët,infermieret.policët  dhe të gjithë ata që këto ditë të vështira japin

shërbime dhe janë  në ballë të detyrës së shenjtë.

Nuk është aspak e lehtë kjo  luftë përball kësaj pandemie dhe vetëm duke bashkëpunuar të gjithë nga pozita ku ndodhet secili prej nesh që në fund tê dalim me sa më pak pasoja dhe sa më shpejtë të kthejmë normalitetin në Pejën tonë që aq shumë e duam.

Zoti i bekoftë të gjithë ata që janë në krye të detyrës këto ditë.

🏡

Rrini në  Bëni Kujdesë, Pa Panik

Youtube

Arkiva

Kategoritë