Hën, Maj 29, 2023
Banner Top
Banner Top
Edhe një rast me koronavirus në Kosovë

Në orët e vona të mbrëmjës së të hënës është konfirmuar edhe një rast me koronavirus duke e cuar kështu numrin në gjithsej 16 të prekur.

“Pas mesnate në laboratoret e IKSHPK u konfirmua 1 (një) rast i ri pozitiv me COVID-19. Personi i gjinisë femrore, shtetase e Kosovës ka arritur të hënën në Kosovë nga Londra. Gjendja e saj është stabile”

“Në këtë situatë vetëdija dhe ndihma e juaj është e domosdoshme. Mbani distancë nga tjetri. Reduktoni daljet veç në raste emergjente. Ndiqni rekomandimet nga Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik” thuhet në komunikatën e IKSHPK-së.

Youtube

Arkiva

Kategoritë