Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Dy të vdekur nga coronavirusi dhe 49 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.268 testime, 49 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar dy raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 80 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.776.

Në total numri i rasteve aktive është 831

Në 24 orët e fundit janë dhënë 257 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.816.525 doza të vaksinës.

Deri më sot 817.708 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 98.354 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. 

Arkiva

Kategoritë