Die, Jan 23, 2022
Banner Top
Banner Top
Dy të vdekur dhe 427 të infektuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

Dy persona kanë vdekur dhe 427 të tjerë janë infektuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate kanë dal pas 5 mijë 881 testimeve të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Sipas raportit 24 orësh  janë shëruar 31 persona dhe 3.541 të tjerë janë vaksinuar.

Deri më tani në Kosovë janë vaksinuar 793 mijë e 574 qytetarë me dozën e dytë, përderisa janë administruar mbi 1,7 milion doza të vaksinave./familjajone

Arkiva

Kategoritë