Pre, Dhj 3, 2021
Banner Top
Banner Top
Asnjë i vdekur dhe 25 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka raportuar 25 persona të infektuar nga COVID-19 dhe asnjë person të vdekur.

Numri i të infektuarve vjen nga 1 mijë e 801 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar gjithsejtë 9 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë gjithsejtë 447.

Numri i të vaksinuarve brenda 24 orëve të fundit është gjithsejtë 7 mijë e 716.

Numri i të vaksinuarve me vetëm dozën e parë të vaksinës anti-COVID është gjithsejtë 841 mijë e 282 ndërsa numri i të vaksinuarve me të dy dozat është gjithsejtë 724 mijë e 969

Të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë.

Arkiva

Kategoritë