Mër, Dhj 8, 2021
Banner Top
Banner Top
Asnjë i vdekur dhe 16 të infektuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar për asnjë pacient të vdekur nga koronavirusi, ndërsa 16 persona kanë rezultuar pozitivë me këtë sëmundje.

Këto rezultate dolën pas testimit të 2 mijë e 115 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu theksohet se janë shëruar 45 persona dhe 5 mijë e 287 të tjerë janë vaksinuar. /familjajone

Arkiva

Kategoritë