Mar, Nën 30, 2021
Banner Top
Banner Top
Asnjë i vdekur dhe 14 të infektuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistuar asnjë pacient i vdekur nga COVID-19, ndërsa 14 persona kanë rezultuar pozitivë me këtë sëmundje.

Këto rezultate dalin pas testimit të 2 mijë e 140 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu ceket se janë shëruar 61 persona nga COVID-19, ndërsa 6 mijë e 705 janë shëruar nga kjo sëmundje. /familjajone

Arkiva

Kategoritë