Pre, Maj 26, 2023
Banner Top
Banner Top
Arrin në 104 numri i viktimave nga koronavirusi në Britani të Madhe

Ka shkuar në 104 numri i viktimave nga koronavirusi në Britani të Madhe.

Të dhënat e fundit tregojnë se numri i vdekjeve të konfirmuara në Angli është 99, ndërsa mosha mesatare e tyre ishte midis 59 dhe 94 vjeç, dhe kishin kushte themelore shëndetësore.

Ndryshe vendi më i prekur nga coronavirusi në Evropë është Italia me 31 mijë raste, ndërsa 2,503 persona kanë ndërruar jetë, pas tij vjen Spanja me 13 mijë raste./Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë