Die, Jan 23, 2022
Banner Top
Banner Top
90 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 90 pacientë me COVID-19. Spitali njofton se 4 prej tyre janë në respirator, 64 në oksigjenoterapi dhe 16 në gjendje të rëndë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 pacientë.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar të hënën se një person i moshës 72-vjeçare ka vdekur nga koronavirusi ndërsa janë regjistruar 39 raste të reja.

Arkiva

Kategoritë